آموزش جامع پاک کردن لکه چای روی مبل و فرش

پاک-کردن-لکه-چای

روش های آسان برای پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش

گاهی اوقات ریختن چای یا قهوه بر روی مبل یا فرش، باعث ایجاد لکه هایی دائمی میشود. با ما همراه باشید تا ترفندهای سریع برای پاک کردن لکه چای وقهوه را از روی مبل را ببینید.
ممکن است لکه های چای کمرنگ باشد، اما تغییر رنگ قهوه ای که بر روی مبل ، فرش و یا لباس ایجاد میکند آزار دهنده است. چندین نکته و راهکار برای از بین رفتن لکه قهوه ای ناشی از ریختن چای وجود دارد. مانند خیساندن لکه یا پاک کردن با صابون.

به یاد داشته باشید برای از بین بردن لکه چای از روی مبل و یا فرش سرعت عمل بسیار مهم است. قبل از هر کاری در صورتی که هنوز مقداری از مایعات بر روی مبل باقی مانده است، آن مایعات اضافی را با استفاده از یک دستمال که قدرت جذب قوی دارد، خشک کنید. در اولین قدم با کمک دستمال تمیز و آب نسبتاً داغ شستشو دهید. و در آخر خشک کنید. گاهی لکه چای و یا قهوه به همین راحتی از روی مبل شما برطرف میشود.

remove-coffee-tea-on-sofa-
بهترین روش های از بین بردن لکه چای و قهوه روی مبل

پاک کردن لکه چای از روی مبل و فرش با استفاده از مایع ظرفشویی

بنا به نظر دبرا جانسون (Debra Johnson) ، کارشناس نظافت “Merry Maids” ترکیب زیر را جهت از تمیز کردن لکه چای روی مبل آماده کنید:

توجه: پارچه های همه انواع مبلمان برای شستشو با آب مناسب نیستند. بهتر همیشه در ابتدا برچسب شستشوی مبل را چک کنید. و همچنین همیشه قبل از شستشوی مبل با هر شوینده ای ، ابتدا آن شوینده را بر روی قسمت نامحسوسی از مبل آزمایش کنید.

یک قاشق مرباخوری مایع ظرفشویی ، یک قاشق مرباخوری سرکه و دو فنجان کوچک آب سرد را مخلوط کنید تا یک محلول همه فن حریف آماده شود.

حال یک پارچه تمیز و نرم و بدون پرز بردارید. آن را به محلول آغشته کرده و لکه را با محلول اشباع کنید. سپس پارچه سفید و تمیز دیگر محل را با کمک آب سرد کاملا تمیز کنید تا آثار محلول از بین برود. و در آخر محل را با حوله و سشوار کاملاً خشک کنید.

در صورت لزوم مراحل قبلی را تکرار کنید تا لکه چایی کاملاً از بین برود. این روش برای از بین بردن لکه چای روی فرش ، قالی و موکت نیز مناسب میباشد.

در صورت باقی ماندن لکه ، بهتر است برای پاک کردن لکه چای از متخصصین این امر کمک بگبربد.

روش های دیگر برای پاک کردن لکه چای از روی مبل یا فرش

استفاده از جوش شیرین

با ترکیب جوش شیرین و آب میتوان خمیری نرم درست کردن که برای از بین بردن لکه چای بدن استفاده از مواد شیمیایی بسیار مناسب است. برای این کار:

1-یک قاشق غذاخوری جوش شیرین در کمی آب بریزید تا خمیر شود.
2-بگذارید خمیر به مدت پنج تا 10 دقیقه بماند و سپس خمیر را روی لکه ها بمالید. برای این کار میتوانید از مسواک یا پارچه تمیز استفاده کنید
بعد از تمیز شدن مبل ، آن را با پارچه تمیز و اب سرد بشویید و سپس با حوله یا سشوار خشک کنید. مراقب باشید سشوار را خیلی به پارچه مبل نزدیک نکنید.

استفاده از نمک و سرکه

1-ابتدا سطح مبل را با یک پارچه کمی مرطوب کنید.
2-در یک کاسه کوچک ، دو قاشق غذاخوری سرکه و دو قاشق غذاخوری نمک بریزید و خوب مخلوط کنید.
3- با یک پارچه تمیز محلول را بر روی مبل بمالید و اجازه دهید 10 دقیقه بماند.
4- وقتی لکه ها از بین رفته اند ، را با پارچه تمیز و اب سرد بشویید و سپس با حوله یا سشوار خشک کنید. مراقب باشید سشوار را خیلی به پارچه مبل نزدیک نکنید.

استفاده از خمیر دندان

خمیردندان های سفید کننده باعث از بین رفتن لکه ها بر روی مینای دندان میشوند. نکته جالب اینجاست که علاوه بر مینای دندان برای لکه گیری بسیاری از مواد مناسب هستند.

1-کمی خمیر دندان (ترجیحاً سفیدکننده) را روی یک مسواک قدیمی قرار دهید. به آرامی روی لکه ها بمالید.
2- بگذارید 10 دقیقه بماند ، سپس آن را بشویید و خشک کنید.

در این آموزش کوتاه به بیان چند روش ساده جهت از بین بردن و پاک کردن لکه چای بر روی مبل یا فرش پرداختیم. خوشحال خواهیم شد اگر شما روش های دیگری می‌شناسید، در بخش دیدگاه ها آن ها را با خوانندگان ما در میان بگذارید.

مجله آقای مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *