۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل; ترفند تمیز کردن کاکائو

پاک-کردن-لکه-شکلات-از-مبل

پاک کردن لکه کاکائو روی مبل

چگونه لکه شکلات یا کاکائو را از روی مبل تمیز کنیم؟

در این آموزش کوتاه از مجله آقای مبل بهترین روشهای از بین بردن و تمیز کردن لکه شکلات و یا کاکائو رو خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

بهتر است بلافاصله پس از مشاهده لکه شکلات اقدام به پاکسازی آن نمایید. زیرا هرچه لکه شکلات بیشتر بر روی مبل باقی بماند، بیشتر در تودوزی ها و روکش مبلمان نفوذ میکند. از این رو تمیز کردن به طور کامل سخت تر میشود.

۲ روش از بین بردن لکه شکلات روی مبل:

پاک-کردن-لکه-شکلات-از-مبل-2

روش اول: پاک کردن لکه شکلات با آب و صابون

برای پاک کردن لکه شکلات از مبل، به موارد زیر نیاز دارید: یک قاشق پلاستیکی ، صابون مایع و یک ظرف کوچک.

1- با استفاده از یک قاشق پلاستیکی ، شکلات باقی مانده از روکش مبلمان را به آرامی بردارید.
2- ظرف کوچک را با 2 فنجان آب سرد پر کنید.
3- یک قاشق غذاخوری صابون مایع را در آب بریزید.
4- با استفاده از محلول آماده شده ، پارچه تمیز را آغشته کنید. از لبه خارجی لکه شکلات شروع کنید ، به آرامی شروع به پاک کردن شکلات از روکش مبلمان کنید. لکه شروع به کم رنگ شدن می کند.
5- بعد از آنکه ناحیه آلوده را با پاک کردن با پارچه تمیز و مرطوب تمیز کردید، آن را با حوله خشک کنید تا رطوبت آن پاک شود.و سپس قرصت دهید تا خشک شود.

روش دوم: از بین بردن لکه کاکائو از روی مبل با استفاده از کنجاله ذرت

1- با استفاده از یک ابزار خراش ، تکه های شکلات باقی مانده بر روی مبل را با دقت خراش دهید. از مالش بر روی مبل خودداری کنید ، زیرا باعث نفوذ بیشتر آلودگی میشود.
2- محل را با پارچه صابونی که در آب داغ خیس شده است، بشویید. همانطور که لکه را تمیز می کنید، باید کم کم شروع به روشن شدن کند.
3- با استفاده از حوله خشک محل را خشک کنید.
4- اگر همچنان آثاری از لکه مشاهده می کنید، بر روی آن مقداری کنجاله ذرت بریزید و مالش دهید. کنجاله ذرت کمک می‌کند که آثار باقی مانده شکلات و هرگونه رطوبت اضافی جذب شود.
5- مدتی صبر کنید تا آثار باقی مانده جذب کنجاله ها شود و سپس با استفاده از حوله به آرامی کنجاله ها را از روی مبل جمع کنید.
6- لکه باید پس از انجام این مراحل از بین برود یا روشن می شد. اگر هنوز آثاری قابل مشاهده است ، سعی کنید از یک تمیزکننده اثاثه یا لوازم داخلی استفاده کنید. وای دقت کنید که قبل از اینکه از هر شوینده ای استفاده کنید، از آن تست نقطه ای بگیرید. بدین معنی که ابتدا در محل غیر قابل رویت از مبل آن شوینده را تست کنید و اگر آثار رنگ پریدگی در آن نقطه مشاهده کردید از شوینده دیگری استفاده کنید.

پس از آزمایش روش های ذکر شده در بالا جهت از بین بردن لکه شکلات روی مبل ، باید نتایج مثبتی را ببینید. همچنین میتوانید برای از بین بردن لکه های مبل، با یک شرکت مبل شویی متخصص تماس بگیرید.

مجله آقای مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *