پاک کردن اسلایم و خمیر بازی از روی مبل و فرش

پاک-کردن-لکه-اسلایم-خمیر-بازی-روی

بهترین روش پاک کردن لکه اسلایم روی مبل و از بین بردن لکه خمیر بازی

طبق بیان Jill Holtz از مجموعه My Kids Time:

استفاده از الکل نیز برای پاک کردن لکه اسلایم از روی مبل مناسب است.

جهت پاک کردن لکه اسلایم، مقدار مساوی الکل و سرکه سفید را در ظرف اسپری بریزید و بر روی لکه بپاشید. بعد از چند لحظه با دستمال نخی بر روی لکه بمالید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید تا لکه از بین برود.

در ادامه با نوع لکه اسلایم و ترفندهای دیگر از بین بردن آشنا میشوید.

پاک کردن لکه اسلایم از روی مبل و فرش گاهی تبدیل به چالشی بزرگ میشود. اکنون علاوه بر خمیر بازی از سال های پیش وسیله‌ای برای سرگرمی کودکان بود، اسلایم نیز که مشابه همان خمیر بازی است در بازار عرضه شده است. احتمالاً هرچقدر هم که استفاده از اسلایم و خمیر بازی را روی مبل و فرش برای کودکان ممنوع کنید، بازهم لکه های ایجاد شده توسط آنها را بر روی مبل، فرش و سایر وسایل خانه مشاهده خواهید کرد. زیرا کافیست مدت کوتاهی اسلایم یا خمیر بازی بر روی مبل یا فرش رها شود تا لکه آنها روی سطح باقی بماند. ولی نگران نباشید. اگر شما هم میخواهید بدانید که چگونه اسلایم را از روی مبل پاک کنیم، با ما همراه باشید تا نحوه پاک کردن اسلایم روی مبل پارچه ای، چرمی و فرش و همچنین از بین بردن لکه خمیر بازی از روی آنها را بیان کنیم.

 

اسلایم چیست؟

پیش از آن که نحوه پاک کردن لکه اسلایم را بیان کنیم، بد نیست کمی دقیق تر بدانید که اسلایم چیست و از چه موادی تشکیل شده است. اسلایم که با نام خمیر جادویی نیز شناخته می‌شود، از نوعی پلیمرهای بهداشتی تولید می‌شود. اسلایم بر پایه نوع خمیر پودری به نام اسید بوریک یا بوراکس تولید میشود. اسلایم در انواع رنگ ها تولید شده و اشکال جالبی به خود می‌گیرد. از آنجا که بهداشتی بودن اسلایم توسط هیچ منبع معتبری تایید نشده است، به طور کلی پیشنهاد میکنیم این ماده را زیاد در اختیار کودکان خود قرار ندهید. اگر کمی در اینترنت درباره  بوراکس تحقیق کنید، متوجه خواهید شد که میتواند خطرآفرین باشد.

پاک کردن لکه اسلایم (خمیر بازی ) از روی مبل

نکته بسیار مهم در از بین بردن لکه اسلایم و خمیر بازی این است که به هیچ عنوان لکه را مالش ندهید. این کار باعث پخش شدن چربی روی سطح مبل میشود. تمیزکاری را به صورت فشار نقطه‌ای و ضربه اعمال کنید. جهت از بین بردن لکه اسلایم روی مبل مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. با استفاده از یک قاشق ذرات اسلایم یا خمیر بازی را جمع‌آوری کنید. در صورتی که این کار به آسانی انجام نشد، بهتر است اسلایم را کمی جامد کنیم. برای این کار چند قطعه یخ را درون کیسه فریز بگذارید و برای چند دقیقه روی قطعه اسلایم قرار دهید. معمولاً بعد از این کار جداسازی اسلایم از پارچه بسیار راحتر میشود. اگر مبل شما از الیاف پلی‌استر باشد، شاید همین مرحله کافی باشد و اثر از لکه اسلایم یا خمیر بازی نبینید. به هر حال اگر مبل کاملاً تمیز نشده به سراغ مرحله بعدی بروید.
  2. با استفاده از یک دستمال تمیز و مرطوب به لکه اسلایم یا خمیر بازی ضربه بزنید. احتمالاً اگر چند با این کار را انجام دهید، اثری از لکه اسلایم باقی نمیماند. با این حال اگر مدت زیادی از ایجاد لکه گذشته باشد، ممکن است آثار آن همچنان باقی بماند. در این صورت به سراغ مرحله بعد بروید.
  3. سرکه قرمز یک شوینده بسیار مناسب خانگی جهت پاک کردن آثار لکه خمیر بازی یا اسلایم است. سرکه قرمز را در ظرف اسپری بریزید و بر روی لکه اسپری کنید. سپس با فرچه محل را تمیز کنید. محلول سرکه، کمی جوش شیرین و مقداری آب نیز ترکیب قدرتمندی جهت تمیز کردن لکه اسلایم می‌باشد.

مراحل پاک کردن لکه اسلایم (خمیر بازی) از روی مبل استفاده با از سرکه قرمز را در فیلم آموزشی زیر را ببینید…


پاک کردن لکه اسلایم (خمیر بازی) از روی فرش:

از بین بردن لکه اسلایم یا خمیر بازی از روی فرش مشابه با پاک کردن آن روی مبل می‌باشد. در انتها پیشنهاد میکنیم بعد از خشم شدن محل لکه با استفاده از جاروبرقی ذرات باقی مانده را از تا و پود فرش جمع‌آوری کنید.

نکته مهم:

جهت تمیز کردن لکه اسلایم روی مبل یا فرش از آب گرم استفاده نکنید. گرم شدن اسلایم قدرت نفوذ آن را به الیاف درونی پارچه مبل یا فرش افزایش می‌دهد.

 

منبع ویدئو: moblshoyi_amol

مجله آقای مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *