بهترین روش ترمیم ترک چوب مبل

ترمیم-ترک-چوب-مبل

ترمیم ترک چوب مبل

مبل چوبی به مرور زمان و با توجه به شیوه نگهداری از آنها رطوبت خود را از دست میدهد. این امر با توجه به نوع چوب به کار رفته در ساختار مبل ممکن است باعث ایجاد شکاف و ترک های کوچک . یا عمیق روی آنها شود. ترمیم چوب ترک خورده و رفع شکاف های ایجاد شده در اثر این موارد، کار چندان دشواری نیست و با مطالعه این آموزش و کمی حوصله، میتوانید نسبت به ترمیم ترک چوب مبل اقدام کنید.


مواد مورد نیاز جهت ترمیم چوب ترک خورده

مواد مورد نیاز شما عبارتند از سمباده، بتونه چوب و همرنگی چوب. (هر سه مورد را میتوانید از ابزار فروشی ها تهیه کنید)

نکته: اگر ترک خوردگی های چوب شما عمقی است از این روش استفاده کنید. ولی اگر خط و خش ها سطحی میباشند استفاده از همرگی کفایت میکند. روش کار را برای خط و خش سطحی در تعمیر مبل در خانه بخوانید. همچنین بعد از تعمیر چوب مبل پیشنهاد میکنیم با مطالعه تمیز کردن چوب مبل سلطنتی بهترین روش های نگهداری چوب و افزایش طول عمر آن را مطالعه کنید.

سمباده

نرم ترین سمباده را خریداری کنید. سمباده زبر ممکن است موجب آسیب رساندن به چوب شود

سمباده-نرم
سمباده نرم

بتونه چوب

بتونه فوری مخصوص مبلمان را خریداری کنید. کار با این بتونه بسیار آسان بوده و ترک های چوب را پر میکند.

بتونه-چوب
بتونه چوب

همرنگی چوب

با توجه به رنگ چوب همرنگی با رنگ مناسب را تهیه کنید. اگر رنگ خریداری شده کمی تیره تر از رنگ چوب است اصلاً جای نگرانی نیست و امری کاملاً عادی میباشد. کافیست با استفاده از کمی تینر یا بنزین آن را رقیق کرده و به رنگ مناسب چوب مبلمان خود نزدیک کنید.

همرنگی-چوب
همرنگی چوب

مراحل رفع ترک خوردگی چوب مبل:

ابتدا با استفاده از سمباده محل ترک را سمباده کاری کنید. این کار را به آرامی انجام دهید. با این روش پوسته و رنگ های بلند شده به علت ترک خوردگی، جدا شده و سطح صاف میشود. سپس کمی بتونه مخصوص را روی ترک ها بمالید تا منافذ را کاملاً پر کند. این کار را میتوانید با دست انجام دهید. حال اجازه دهید تا بتونه کاملاً خشک شود. در مرحله آخر همرنگی را روی محل بمالید. معمولاً در جعبه همرنگی ابزار کوچکی جهت استفاده از همرگی وجود دارد. در صورت عدم وجود این کار را میتوانید با گوش پاکن یا یک تکه اسفنج انجام دهید.

مجله آقای مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *