روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل

پاک-کردن-رنگ-مو-از-روی-مبل

بررسی روش ها از بین بردن رنگ مو از روی مبل و پاک کردن لکه

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل گاهی کمی آزاردهنده میشود. ممکن است هنگام رنگ گردن مو، مبلمان شما کمی به آن اغشته شده و لکه رنگ مو بر روی مبل ایجاد شده باشد. در این آموزش بهترین روش پاک کردن رنگ مو از روی مبل را بیان می‌کنیم. در واقع همان رنگدانه هایی که روی موهای شما می‌نشیند باعث ایجاد لکه روی پارچه مبل میشود. در ادامه چند روش خانگی برای تمیز کردن رنگ مو روی مبل پارچه‌ای و چرمی بیان می‌کنیم.

فراموش نکنید که قبل از شستشوی مبل با هر نوع شوینده آن را بروی قسمتی مخفی و نامحسوس از مبل تست کرده و اطمینان حاص کنید که این شوینده هیچگونه آسیبی به مبل وارد نمی‌کند.

از-بین-بردن-لکه-رنگ-مو-روی-مبل
از بین بردن لکه رنگ مو روی مبل

روش از بین بردن رنگ مو از روی مبل پارچه ای:

 1. با استفاده از دستمال کاغذی با قدرت جذب بالا لکه رنگ مو را تا حد امکان تمیز کنید. به این کار ادامه دهید تا دیگر رنگی به دستمال کاغذی منتقل نشود.
 2. دو فنجان آب گرم را درون یک کاسه بریزید. یک قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید به آن اضافه کنید. محلول بدست آمده را با قاشق مخلوط کنید.
 3. یک ابر یا اسفنج را با محلول مرطوب کنید و آن را بر روی لکه بمالید. هنگامی که لکه رنگ مو به حد کافی با محلول شوینده ترکیب شده، بگذارید 30 دقیقه باقی بماند. سپس هر 5 دقیقه دوبار محل را با ایر آغشته به محلول بشویید. به این کار ادامه دهید تا لکه رنگ مو از روی مبل بلند شود.
 4. یک پارچه تمیز را با آب خیس کنید و محل را بشویید تا مواد شوینده از روی پارچه مبل خارج شوند.
 5. حال پارچه دیگری را به الکل آغشته کنید و بر روی لکه باقیمانده بکشید
 6. اگر همچنان لکه باقیمانده بود، دو فنجان آب خنک را با یک قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی و یک قاشق غذاخوری آمونیاک ترکیب کنید و مانند مرحله 3 مجدداً لکه روی مبل را تمیز کنید.
 7. مجدداً با یک پارچه تمیز با قدرت جذب بالا محل را تمیز و خشک کنید.
تمیز کردن لکه رنگ مو روی مبل
تمیز کردن لکه رنگ مو روی مبل

از بین بردن لکه رنگ مو روی مبل چرم

برای پاک کردن رنگ مو روی چرم بسیار مهم است که سریع عمل کنید. اگر همچنان لکه مرطوب باشد و شما نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید، احتمال موفقیت خیلی بیشتر است.

مراحل زیر را دنبال کنید

 1. لکه را تا حد امکان با یک پراچه مرطوب پاک کنید. اگر لکه خشک شده است از این مرحله صرف نظر کنید.
 2. یک محلول تمیز کننده چرم تهیه کنید. ابتدا محلول را بر روی قسمت نامحسوسی از مبل آزمایش کرده و مطمئن شوید که آسیبی وارد نمیکند.
 3. با استفاده از ظرف اسپری کمی الکل بر روی لکه بپاشید. اگر لکه کاملاً خشک مشده این کار تاثیر خوبی دارد.
 4. با استفاده از پنبه محل را مالش دهید. وقتی پنبه با رنگ مو اشباع شد، آن را تعویض کنید.
 5. صبر کنید تا محل خشک شود و سپس محل را با محلول تمیزکننده چرم خشک کنید.

چند روش دیگر برای پاک کردن رنگ مو روی مبل چرمی

 • مقداری خمیردندان روی لکه بمالید و با مسواک نرم مالش دهید. در نهایت محل را با پارچه تمیز کنید.
 • اسپری مو لکه را خشک کرده و برخی اوقات تاثیر خوبی دارد. مقدار اسپری مو بر روی لکه اسپری کنید و با استفاده از یک پارچه مرطوب محل را تمیز کنید.

در این آموزش کوتاه چند روش موثر جهت از بین بردن رنگ مو روی مبل را بیان کردیم. اگر شما نیز تجربه پاک کردن لکه رنگ مو را از روی مبل یا فرش با مواد شوینده خانگی دارید، خوشحال خواهیم شد که در بخش دیدگاه ها آن را با ما در میان بگذارید.

منبع:

hunker

مجله آقای مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *