شستن کوسن مبل; روش تمیز کردن بالشتک پشم شیشه، پر و الیاف

شست-کوسن

شستن کوسن مبل با و بدون ماشین لباسشویی

شستن کوسن مبل نبز مانند شستشو و تمیز کردن مبل اهمیت زیادی دارد. کوسن مبل براحتی آلودگی های محیط را جذب کرده و محلی برای زندگی میکروارگانیک های زنده می‌گردد. اگر روکش کوسن قابل جدا شدن است، شستن کوسن در ماشین لباسشویی براحتی صورت می‌پذیرد. ولی اگر کوسن زیب دار نبوده و الیاف پنبه، پشم شیشه و یا سایر مواد پر کننده را نمیتوان جدا کرد، قرار دادن آن در ماشین لباس شویی بهترین راه نیست. زیرا ماشین لباسشویی باعث گلوله گلوله شدن الیاف داخلی میشود. در این آموزش با ما همرا باشید تا از بهترین روش های تمیز کردن بالشتک مبل پشم شیشه و … اطلاع یابید.

جهت شستشوی کوسن با ماشین لباسشویی نکاتی وجود دارد. ویدئو زیر را ببینید…

چگونه کوسن را بشوییم:

کوسن هایی که روکش آنها جدا نمیشود

مرحله اول: جاروبرقی

اولین کاری که برای تمیز کردن اینگونه کوسن ها یا بالشتک ها لازم است استفاده از جاروبرقی می‌باشد. جاروبرقی تا حد زیادی گرد و غبار، موهای زائد، شوره ها و … را جمع‌آوری می‌کند. سری مخصوص به مبل جاروبرقی را بر روی آن نصب کرده و حسابی کوسن ها را جار کنید. گاهی موهای زائد و یا سایر مواد به کوسن چسبیده است. با استفاده از یک مسواک نرم سعی کنید آنها را جدا کرده . دوباره جارو بکشید.

تمیز-کردن-کوسن-با-جاروبرقی
تمیز کردن کوسن با جاروبرقی
مرحله دوم: محلول شستشو

قبل از استفاده از هرگونه محلول شستشو برچسب مبل یا کوسن خود را چک کنید. برچسب ها اطلاعات زیادی درباره مواد مضر برای پارچه میدهند. سپس هر کدام از محلول های شستشویی را که در ادامه انتخاب کردید بر روی پارچه کوسن تست کنید. برای این کار محلول را بر روی قسمت نامحسوس و کوچکی از کوسن یا مبل بمالید و اگر هیگونه آسیبی به پارچه وارد نکرد به شستشو ادامه دهید.

شوینده های خانگی و شیمیایی بسیاری برای شست کوسن وجود دارد. ترکیب سرکه و آبلیمو جهت لکه زدایی بسیار موثر است. استفاده از محلول چهار قسمت آب و یک قسمت صابون مایع نیز قدرت زیادی دارد. اگر شامپو فرش در خانه دارید آن نیز انتخاب مناسبی است.

شوینده انتخاب شده را با استفاده از یک پارچه سفید بر روی لکه ها بمالید. سپس با دستمال تمیز مرطوب، آب بکشید. کوسن را در معرض جریان هوا قرار دهید تا خشک شود. قبل خشک شدن کامل از آن استفاده نکنید.

روش-شستن-کوسن-مبل
روش ها شستشوی کوسن مبل در خانه
مرحله سوم: معطرسازی با جوش شیرین

در نهایت میتوانید برای خوشبو شدن کوسن از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین برای معطر سازی بسیار مناسب است. برای این کار کمی جوش شیرین روی کوسن بپاشید، پانزده دقیقه صبر کنید و در نهایت با جاربرقی تمیز کنید.

شستن کوسن در ماشین لباسشویی

اگر روکش کوسن قابل جدا شدن است براحتی میتوانید آن را در ماشین لباسشویی بشویید. البته اگر کوسن ها زیپ دار نبوده و نمیتوان کاور آنها را جدا کرد باز هم تحت شزایط میتوان انها را با ماشین لباسشویی شست. اولاً کوسن ها نباید خیلی بزرگ باشند. ثانیاً نباید بیشتر یک عدد کوسن را در ماشین لباسشویی قرار دهید. قرار داد چند کوسن به طور همزمان باعث گلوله گلوله شدن انها میشود. قبل از قرار دادن در لباسشویی برچسب پارچه را مطالعه کنید. این کمک زیادی به انتخاب نوع ماده شوینده مینمایند. همچنین پارچه برخی کوسن ها نباید با آب داغ شسته شوند. معمولاً این مورد نیز بر روی برچسب های مبل یا کوسن ذکر میشود.

بهتر است قبل از قرار دادن در ماشین لباسشویی یک بار کوسن را با جاروبرقی تمیز کنید.

قبل-و-بعد-از-شستن-کوسن-مبل
قبل و بعد از شستن کوسن مبل
مجله آقای مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *