آموزش از بین بردن بوی سیگار روی مبل

از-بین-بردن-بوی-سیگار-از-مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل

از بین بردن بوی سیگار از مبل گاهی بسیار چالش برانگیز میشود. گاهی اوقات حتی بعد از یک بار استفاده از سیگار، ذرات ناشی از سوختن توتون چنان در بخش های متخلخل پارچه، فوم و چوب مبل نفوذ میکنند، که برای حذف آنها چالش سختی داریم. بسیاری از محلول و اسپری هاب محبوب از بین برنده بوی سیگار در بازار وجود دارند. ولی آنها ذرات بسیار کوچک دود را از بین نمی‌برند. فقط به عنوان پوششی روی آنها عمل می‌کنند. زیرا موقتی هستند و به محض از بین رفتن قدرت اسپری، بوی سیگار مجدداً پدیدار میشود.

در این آموزش کوتاه بیان میکنیم که چگونه بوی سیگار را از روی مبل از بین ببریم؟ و به بررسی بهترین روش های از بین بردن بوی سیگار از مبل می‌پردازیم.

برای از بین بردن موثر بوی سیگار از مبل باید ذرات ریز دود تعبیه شده درون بافت پارچه را از بین ببریم. برای این کار چند راه ساده و در عین حال موثر وجود دارد. در ادامه به بیان این روش ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

عبور جریان هوا در میان لایه های مبل

اولین مرحله جهت از بین رفتن بوی سیگار هواکشی مبل است

هر قسمت قابل جدا شدن مانند روکش کوسن ها و غیره را جدا کنید و بشویید. اجازه دهید کاملاً خشک شود. کوسن ها را در جایی قرار دهید که جریان هوا به راحتی در اطراف آنها گردش کنید. از شرایط آب و هوایی و همچنین مکان مناسب دارید، آنها را در فضای بیرونی و در معرض هوای آزاد قرار دهید. هوای آزاد و اشعه ماورا بنفش خورشید علاوه بر از بین بردن بوی سیگار و سایر بوها، مبل ها را نیز ضدعفونی می‌کند. البته توجه کنید که نور خورشید ممکن است باعث کدر شدن پارچه یا ترک خوردن چرم شود. بنابراین کوسن ها و مبل ها را طولانی مدت در معرض آفتاب مستقیم نگذارید.اگر نمیتوانید مبل ها را به فضای باز ببرید، پنجره ها را باز و تهویه را برای مدتی روشن کنید.

از بین بردن بوی سیگار با جوش شیرین

روش دیگر از بین بردن بوی سیگار از مبل استفاده از جوش شیرین می‌باشد. جوش شیرین ماده‌ای با قدرت جذب انواع بوهای شیمیایی می‌باشد. تمام سطوح مبل و کوسن ها را جوش شیرین بپاشید و اجاز دهید 30 دقیقه باقی بماند. سپس با استفاده از جاروبرقی جوش شیرین ها را از سطح مبل جمع‌آوری کنید. اگر بو به طور کامل از بین نرفت این کار را تکرار کنید. ولی این بار بعد از پاشش جوش شیرین مدت زمان بیشتری صبر کنید و سپس با جاروبرقی تمیز کنید.

از بین بردن بوی سیگار با قهوه

از پودر قهوه نیز میتوانید برای حذف بوی سیگار روی مبل استفاده کنید. فقط مراقب باشید که مبل را لکه دار نکنید. این گزینه برای مبل های غیر پارچه‌ای مناسبتر است.

از بین بردن بوی سیگار با سرکه

از روزنامه های قدیمی استفاده کنید. آن را به سرکه آغشته کرده و بر روی مبل بمالید. سپس با دستمال پارچه‌ای مرطوب تمیز کنید. بعد از اتمام کار در صورتی که بوی سرکه به طور کامل از بین نرفته و آزار دهنده بود، می‌توانید یک سیب را چند قطعه کرده و در قسمت های مختلف مبل قرار دهید. همچنین زغال ماده ای مناسب جهت جذب بو میباشد. میتوانید چند تکه زغال را در قسمت های مختلف مبل قرار دهید. باز هم دقت کنید که مبل را لکه دار نکنید. در آخر با استفاده از جاروبرقی آثار این مواد را از بین ببرید.

استفاده از خدمات حرفه‌ای مبل شویی در منزل:

همواره میتوانید با قیمت مناسب خدمات مبل شویی در منزل را داشته باشید. تکنسین های مبل شویی با مواد مخصوص و دستگاه مبل شویی علاوه بر از بین بردن انواع بو از مبلمان شما آنها را تمیز و زیبا میسازند. همکاران ما در مجموعه ایران تی اس ام با بررسی نظریات مشتریان عزیز در بسیاری از شهرها، برترین و ممتازترین تکنسین مبل شویی در آن شهر را برگزیده اند.

منبع: restorationmasterfinder

مجله آقای مبل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *